A BVSC - Inter gyöztese hazai pályán fogadja majd a THSE csapatát.

A döntő megrendezésére április 22.-én a Csepeli stadionban kerül sor.

ÚJABB EDZŐVÁLTÁS

A Kelen SC felnőtt csapatának  vezetőedzője Lénárt László ( Lepke ) közös megegyezéssel lemondott a kispadról.

2015.03.30. hétfő 15:10

VOLT ESEMÉNY BŐVEN AZ I. és a II. OSZTÁLYBAN

A 20. fordulóban az Ikarus BSE 4 - 0 RAFC örökrangadó hozta lázba a Rákosszentmihályi , valamint a Mátyásföldi szurkereket.

Ennek a mérkőzésének az értékét a magasba emeli, a több mint háromszáz  kilátogatott  környékbeli labdarúgást szerető sportember.

A mérkőzés ideje alatt  semmiféle probléma nem volt a két szurkoló tábor közt , de a végére a CINEGÉK (RAFC köménymag) megfeledkezve önmagukról, a mérkőzés lefújása után bedobáltak az műfüves pályára fáklyákat, amitől a talaj több helyen meg(ki)égett.

Némi konfliktus is akadt a végére, mert a vendégcsapat szurkolói a harmadik félidőben meglátogtták a hazai Ultrákat. Szerencsére komolyabb összetűzésre nem került sor.

A Budapest II. osztályáben szintén parázs hangulatú mérkőzésre volt kilátás , hiszen a BVSC nem az otthonában a Szőnyi úton, hanem a Kövér Lajos utcában fogadta a 1908 SZAC KSE csapatát.

A helyszín megválasztása nem a legjobb megoldás volt a hazaiak részéről, mert egy ilyen összecsapásra nem igazán alkalmas a Varga Zoltánról elnevezett labdarúgó pálya.

A szurkolóktól leválasztott területet a pálya szélén, a hazai és a vendég oldalon kerti padok odahelyezésével oldották meg a hazaiak az elkülönítést.

Nincs normális kispad, ( itt is csak a kerti padok ) a technikai zóna sincs felfestve, mi több az oldalvonal szélén a pálya vonalától mintegy két arasznyira dolgozott a kameramann.

A mérkőzés ideje alatt a rendező ( nem volt rajta sárga mellény !) csak azt vette észre, hogy amennyiban valaki rágyújtott azt figyelmeztette. A hangulatnak köszönhetően a sátor alatt a sörösdobozokból való kortyolgatásárt senki nem mert beszólni.

A második félidőre aztán tetőfokára hágott a vendég szurkolók öröme. Előkerültek a pirotechnikai eszközök, ami igazából emeli a vizuális látványt, ( de nem megengedett a mérkőzés ideje alatt ) de azért a mérkőzés sem volt lebecsülendő.

A két szurkoló tábor , a BVSC a felezőnél, a SZAC-os ultrák a kapu mögött rátaláltak  egymásra, és a szar MLSZ rigmust hallaták egy jópárszor.

A mérkőzés vége felé a vendég csapat cserjátékosát a hazaiak az oldalvonal mentén , még le sem jött jóformán a pályáról, sörösdobozból kapta meg a Húsvéti locsolkodás örömét.

Az már csak hab a tortán , hogy két dobverő is berepült a pályára a mérkőzés ideje alatt.

Végül is szerencsére nem volt a lefújás után nagy galiba.

Azért , hogy normális keretek közt is lehet , bajnokit játszani arra élő példa volt a Közterület SC 2 - 1 Budatétény SE összecsapás .

Ha valaiknek nagyon kellett a három pont az a Budatétény csapata volt , de a vereségük ellenére sem csináltak nagyjeleneteket.

Röviden a többi mérkőzésről :

Az Építők négy góllal  ajándékozta meg a Szent Pál csapatát.

A KISE az első negyvenötig bírta a bajnokesélyes ellen és a második félidőben kettőt kaptak , amire nem tudtak válaszolni.

A Budafok megállította az Unione remek kezdeti szereplését, és nulla nullával végződött a bajnoki találkozó.

A suuranópályán lévő Hegyvidék a Péceli úton a 67. percben döntötte el a három pont sorsát . RTK 0 - 1 Hegyvidék.

A Halak kezdeti  vergődésük után újból elkezdek ficánkolni, és azt a Testvériséget szákolták , akiket a múltheti győzelmükkel kilábolni látszodtak a gödörből.

THSE 4 - 2 Testvériség

Az FFC 1 - 0 Vízművek találkozó a kétes, les volt nem volt les,  a gól előtti helyzeten kívűl igazából említésre méltó esemény nem történt.

A szombat nap záró akkordja a Voyage 1 - 1 Kelen találkozó volt.

Továbbra is hullámvölgyben az edzőváltás után a hazai csapat Wágner Ádám vezetőedzővel.

A Kelen pedig az Ikarus elleni vereségük után ezen a héten egy fiatal gárdával lépett a pályára a Fay utcában, és majdnemhogy meglepetést okoztak. Három 100%os ziccert hagytak  ki , amit a rutintalanságuk számlájára lehet bevésni.

2015.03.30. hétfő 13:37

NEM ÁRT TUDNI !

A fegyelmi bizottság kedd délutánonként  a Budapest I. és II. osztály ügyei mellett az utánpótlást tárgyalja.

Szerdán pedig a harmad, negyedosztály kiállításait mérlegelik a Curia utcában, a negyedik emeleten.

2015

Sportmax Budapest 1112 XI. Kőérberki út ( Kánai út 2. )

TŐMONDATOKBAN

Az idáig nagyon jól szereplő  Hegyvidék megadta magát a továbbra is parádézó  Unionnak.

UNIONE 4 - 1 HEGYVIDÉK

Óriási meglepetésre a Kőbányaiak elbukták az FFC elleni meccsüket.

FFC 2 - 0 KISE

A RAFC a véghajrában majdnem ikszre tudta hozni a Pénzügy elleni találkozót.

RAFC 2 - 3 PÉNZÜGYŐR

Feljövőben az RTK ? Vajon mi történhetett a THSE-vel ? Mindkét csapat az első félidőben szerezte meg a góljaikat, de mindkét csapatnál volt egy -egy kiállítás is.

RTK 1 -  1 THSE

Az Építők az első félidőben az alapozásnál tartottak, de a második félidőre tető alá hozták a Voyage elleni találkozójukat. Kettő nullás minuszból nyertek.

43.Sz. Építők SE 4 - 2 Voyage SE

2015.03.23 hétfő 08:32

A videok teljes megtekintésének bekapcsolása után,

a jobb alsó sarokban a szerkesztőnél kapcsold be a HD minőséget !

VIDEO

Mindhárom tavalyi Budapest Kupa első három helyezettje kiesett a további küzdelmekből.

A címvédő Testvériség a mai napon a BVSC -től kapott ki 2 - 0 arányban.

Tegnap a Voyage (2.) ikszelt az Interrel, és így az alacsonyabb osztályú (Inter) jutott a legjobb nyolc közé.

Az Ikarus (3.)  pedig a harmadik fordulóban kapitulált.

A II. Kerületi UFC-nél

A mai napon a II. Kerület UFC és Jaskó András edző közös megegyezéssel szerződést bontottak.

A nyárig ideiglenes jelleggel háromtagú edzői stáb irányítja a csapatot, melynek vezetője játékosunk, Moldován Tibor lesz.

Az egyesület célja hogy a gárda bent maradjon a BLSZ II. osztályában.

AZ UTOLSÓ TÍZ FORDULÓ EREDMÉNYESSÉGÉNEK TÁBLÁZATA

a Budapest I. osztályában az első tiz csapat eredményeit megvizsgálva.

% 86.66 80.00 70.00 56.66 53.33 53.33 46.66 43.33 40.00 36.66

Az utolsó tíz fordulóban az Ikarus BSE még nem szenvedett vereséget.

2015  március  15  vasárnap 14:56

NEM VOLT ESEMÉNYTELEN EZ A HÉTVÉGE SEM !

Talán már nem a meglepetés kategóriába sorolható a Hegyvidék teljesítménye, hiszem a forduló nyitómeccsén pénteken a Budafokot sikerült hazai pályán legyőzni.

A Pénzügyőr győzelme szinte boritékolható volt. Hét gólt gurítottak a Kelennek.

Az FFC nagy küzdelemben maradt alúl a RAFC-cal szemben egy góllal.

Az Ikarus tíz bajnoki óta nem szenvedett vereséget, és a tegnapi meccsen az előző hét királyait ( 43.Sz. Építők SE ) győzték le két góllal.

A KISE 80 percen keresztül 10 emberrel küzdött meg a Vízművekkel, és egy 2 - 2 -es döntetlenre tudták hozni hazai pályán a meccsüket.

Az Unione olyan szárnyalásba kezdett a szezon elején, hogy már a harmadik győzelmüket aratták 12 - 2 -es gólaránnyal. A Halak ellen pedig a 92. percben szerezték meg a győztes találatot.

A Szent Pál lehet, hogy az új edzőnek, de lehet , hogy az amúgy is igencsak erőtlen RTK-Vaslóra négy új patkót vertek.

Kissé nyögvenyelősen. de hozta a hazai meccsét a Voyage a Testvériség ellen.

A másodosztályban egy óriási figyelmetlenség következtében ( öt sárgával a háta mögött ) pályára lépett a Pestszentimre szineiben Egry Zoltán a Budatétény ellen, de ráadássul , hogy jó habos legyen a torta , a 86. percben még ki is állították, mint csapatkapitányt. Természetesen a kisérő szöveg sem maradhatott el, mi több az átadott karszalagot Vékony Péter Grünwald sporttárs arcába dobta, szinte leszinkronozva a játékostársát. Együtt vonulhattak az öltözőbe, a 86. percben.

ZAVADSZKY GÁBOR

A jövő hét hétvégéjén immár IX. alkalommal rendezi meg az RTK a Zavadszky Gábor emléktornát hat korosztály részére.

A nagyszabású rendezvényre a Péceli úti stadionban kerül sor.

Résztvevő korosztályok :

U8, U10, U11, U12, U13, U15.

A szervezők mindenkit szeretettel várnak.

2015  március  05  csütörtök 21:15

EGY KIS CSEMEGE

Edzőmérkőzést játszott a

1 - 2

Hidegkút SC a THSE Sashalommal, szerdán az új Hidegkúti műfüves pályán.

Az eredmény szinte meglepetésnek számít, már csak azért is, mert a hazaiknak egy védőjátékosnak jutott a ketrec őrzése.

A Hidegkút szerezte meg a vezetést, de egy beadásból, majd egy szögletből megfordította  az állást a vendég csapat.

Rengeteg kihagyott helyzet mindkét oldalon, tarkította a felkészülési mérkőzést.

2015  március  05  csütörtök 09:10

EGY MECCS ELMARAD

a 17.  fordulóból az első osztályban.

Halasztásra került a

bajnoki mérkőzés.

A mérkőzés új időpontját mint tudniillik 8 napon belűl be kell jelenteni.

2015  március  04  szerda 21:10

MIÉRT NEM TUD,

VAGY DIREKT NEM AKAR AZ

INTER CDF SE

beállni a sorba ahogy a versenykiírásban ( és az élet iratlan törvényeiben )  elő van írva ?

Vezető edzőjük Agonglo Joel Gerald (képen) polgári foglakozását tekintve (ügyvéd) tanult ( szinte agyoniskoláztatott) értelmes ember létére, a lekezelő  modorával  nem él, hanem visszaél a rasszizmus védelme alatt bármivel ami meglátása szerint , csak azért van , mert Ők olyanok amilyenek.

Persze azt nem teszik ki a kirakatba, hogy egy közös megállapodás értelmében ( Magyarországon így szokás ) az edzőmérkőzésre bérelt pályának összegének a felét vajon miért nem hajlandóak kifizetni több hónapja, amiről számla is készült ?

Vajon mi lehet az oka , hogy a bajnoki meccsekre az utolsó pillanatokban érkezik meg a játékengedély,a sportorvosikról nem is beszélve.

Hozzá kell tenni, hogy az igazoltatás szinte lehetelen formát ölt.

Így volt ez a hétvégén is az ASR Gázgyár elleni bajnoki meccsen is!

Hogy a Siketek pályáján felújítás van , az nem azt jelenti , hogy nem kell ( nem lehetett volna ) időben átadni az okiratokat a játékvezető sporttársnak.

Remélhetőleg eljut ez az információ a FB elé , hogy a  bajnoki mérkőzés  előtt 20 perccel tudták csak átadni a hivatalos okiratokat.

A csapatok legnagyobb  többsége úgy van már velük, hogy nem is érdekli Őket , hogy kik azok a játékosok akik a pályára lépnek ellenük.

Csak azért állnak ki az Inter CDF ellen , hogy ne kelljen  a Fegyelmi Bizottság elé járulni ki nem állás végett.

Nagyon várják  már a másodosztályban , hogy bajnokok legyenek , hogy jövőre ne kelljen ilyen kellemetlen  helyzetbe kerülnie senkinek.

Természetesen itt nem a játékosokról szól a történet , Ők mit sem tehetnek a vezetőjük lazaságáról, nemtörődömségéről, vagy a visszaéléséről.

A vezetőedző  segítője  Nelson Victor ( Ő hozta létre az Afrika Intert ) aki több mint tíz éve itt él Magyarországon , és megilletődve képes tágra nyílt szemekkel eljátszani, hogy Ő nem érti mit mondanak Neki.

De nemcsak a Magyarral, hanem az Angol nyelvvel sem (tud) akar  megbírkózni.

Pont olyan mint az alkalmi süket, csak azt hallja meg amit akar.

A Technikai Vezetőjükkel pedig ( egy hölgy aki Magyar ) szinte lehetetlen kontaktot kialakítani ( sem E-mail-ban sem telefonon , sem SMS.-ben) , és szinte megtisztelve kell , hogy érezze magát az ember ha megkeresnek valamivel.

Köszönjük Nektek , hogy színesítitek a Magyarországi Budapest bajnokságot.

2015  március  04  szerda 00:10

IGY INDULT A 16. FORDULÓ

Az első osztályban öt bajnoki került megrendezésre, köszönhetően talán annak, hogy az őszi szezon 14. fordulójában félbeszakadt 43. Sz. Építők - RAFC mérkőzést a hétvégén pótolták be.

Két egyesületnél volt edzőváltás, ( Szent Pál , Voyage SE) de egyik mesternek sem sikerült csodát tenni hazai pályán, vagyis nyerni.

0 - 2

0 - 2

Nagy meglepetésre a THSE komoly téli felkészülését figyelembe véve , nagyon megszenvedett a Hegyvidékkel, akik jól tarttották magukat , de ugyanolyan eredménytelek voltak a kapu előtt. Ha a helyzeteket nézzük amíg kimaradtak akkor 4 -2 az eredmény a Halak javára.

0 - 0

Az Ikarus egy hatossal küldte haza az RTK-át, a Pénzügyőr pedig négyet gurított a Testvériségnek.

A másodosztályban a Közterület ugyanolyan jól  kezdte a tavaszi idényt , mint ahogy az őszit elkezdte. Négy nullára hozta a hazai meccsét a II. Ker. UFC ellen.

A CSMTE és a SZAC nem bírt egymással, és gól nélküli döntetlen lett a végeredmény.

A Pestszentimre talán meglepetésre de kikapott hazai környezetben a Szabadkikötőtől egy góllal.

A szomszédvárak csatájából  a vendég Nagytétény 4 - 3 arányban legyűrte a Budatétényieket.

A  bajnoki címért folyó versenyben a gázosok alúlmaradtak az Interrel szemben a Siketek pályán egy góllal.

Az Újbuda megtáltosodva a tavaszi szellőben simán legyőzte a Rákosszentmihályiakat. A végeredmény 6 - 1 .

Nagy meglepetésre a BVSC alulmaradt a MAFC MFC párviadalon. A három gólos vereségükkel magukra hozták az egyetemistákat , és így csak egy pont a különbség kettőjük közt.

Hogy ne legyen probléma nélküli a hétvége, az ESMT - Csep -Gól mérkőzés félbeszakadt mert , az ESMTK csapatánál négy kiállítás volt.

2015  március  03  kedd 08:10

BEFAGYOTT A JÉG A HALAK FELETT.

MINDKÉT CSAPATNAK VOLTAK PRÓBÁLKOZÁSAI, DE HÁLÓKBA

EGYIK CSAPATNAK SEM SIKERÜLT BETALÁLNIA.

VAGY INKÁBB A KELEN ?

A 17.  fordulóra kisorsolt, Kelen SC - Ferencvárosi FC bajnoki mérkőzés megrendezést a Kelen SC nem tudja vállalni, ezért lemondott a pályaválasztási jogáról.

Indok :

A várható kb 1000 fő Ferencvárosi szimpatizáns végett, nem tudja a bajnoki mérkőzés (biztonságtechnikailag) rendezését vállalni a hazai egyesület.

MIKOR ÉS HOL ?

Ez itt a kérdés !

Azért , hogy nem ilyen egyszerű az egész.

Erre választ ad a Versenyszabályzat

34.§
A pályaválasztás joga
(1)  A pályaválasztói jogról lemondani nem lehet, ez a szabály a kupamérkőzésekre is vonatkozik. Bérelt pályán történő mérkőzésrendezés esetében sem lehet a
pályaválasztói jogot átadni, illetve azt a (stadiont) pályát nem lehet bérelni, melyen az ellenfele játssza hazai mérkőzéseit.

Nagy valószínűséggel , halasztás lesz.  Ami természetesen hétközi napot fog jelenteni, és semleges pályán fognak összecsapni a bajnoki pontok megszerzéséért..

2015  február  27  péntek 14:10