2014. március

ALIG VAN MOZGÁS A TABELLÁN

a Budapest első osztályában.

Az első hét helyezésben nem történt változás, viszont a 8. és a 13.  helyen álló csapatoknál is csak helycsre történt.

A Ferencvárosi FC egy gólos előnnyel a birtokában az 57. percig vezetett, ( Kőszegi nélkül folytatták tovább ) de egy tizenegyes megpecsételte a sorsukat, és végül is kikaptak az Inter CDF SE-től. Jelen pillanatban mindkét csapat csak a csodákban bízhat, hiszen 20 meccsből kilenc ponttal ( igaz , hogy az Intertől 14-et levontak ) nem nagyon lehet vitézkedni.

Az élmezőnyhöz tartozó  RAFC-nak  csak a 93. percben sikerült egyenlítenie a kerületi rangadón az Ikarus ellen.

Az első kettő a Kerület és a Pénzügyőr is idegenben öt - öt góllal terhelte meg vendéglátóikat. A kerületiek felosztották a gólokat a Péceli úton az időbeni sorrendet tekintve, míg a Pénzügyőr az utolsó tízben talált igazán magára, és rúgott hármat az Unionénak.

A Budafokiaknak is csak az tett jót , hogy a 40. percben Kéglert 1 - 0 -ás hazai vezetésnél kiállították, és a második játékrészben az emberelőnyüket kihasználva vihették haza a három pontot az Angeli útról.

A Halak pedig több mint egy órán keresztül az egy gólos előnyükben ficánkoltak, és a hetvenharmadik percben akadtak fel egy kiugratásra. A Voyage támadója  jobbról átemelte a csatártársához a baloldalra, aki  a hosszúba berúgta a labdát.

A Hegyvidék pedig talán még a Kupameccses örömködés hatása alatt lévő Kelent gyűrte le hazai pályáján egy góllal Bajzik mester csapata.

A Vízművek teljesíténye  az őszi szereplése után igencsak hullámzó. Egy győzelem , egy döntetlen , egy vereség, de két meccsel tartoznak még a tavaszi szezonban, az Inter és az RTK ellen.

A másodosztályban a Budatétény vendégeként a 43-as Építők igencsak nyögvenyelősen tudta elhozni a három pontot.

A Szent Pál is csak egy góllal góllal volt jobb a sereghejtó SZAC ellen.

A KISE hazai pályán a rengetek sárgát ( 6 ) és egy pirosat is begyűjtő  ( 91. Erdész Ferenc a hazaiak kapuja előtt könyökkel az ellenfele fejére ütött ) Csillaghegy ellen a 21. percben megszerzett góllal jelen pillanatban a tabella harmadik helyét foglalja el.

Az MLTC nem engedett a Gázgyár nyomáspróbájának és maradt  a meccs eredménye úgy,  ahogy elkezdték.

A MAFC a három gólos eredmény birtokában kissé kiengedett , ami majdnem a vesztük lett , mert az RSC a 75. és a 90. percben szerzett góljaikkal nem jártak messze  az egy pont megszerzésétől.

A BÜSKE nem tudta kihasználni az utolsó negyedóra emberelőnyös helyzetét, és kikapott egy góllal az Újbudától.

A Közterület és a Pestszentimre nem bírt egyással és gól nélküli dönttlennel zárták az összecsapást.

A hazaiak  hat sárgát is begyűjtöttek ezen a mérkőzésen. A Goldball csapatának is megpecsételődni látszik a másod osztályú tagságuk, mert vasárnap délután a Szabadkikötő három góljára csak kettővel tudtak válaszolni.

2014.03.31.  hétfő 10:26

KERÜLETI ÉS KIESÉSI RANGADÓ

A Budapest első osztályában igazi, talán vízválasztónak is nevezhető összecsapásra kerül sor szombaton délután 14:00 órakor a Bátony utcában. Az Ikarus a RAFC-ot fogadja a Bátony utcában.  További  szombati izgalom lehet délután öt órakor a Siketek pályáján. Nyugodtan lehet kiesési rangadónak is nevezni az Inter és az FFC  csapatainak összecsapását. A legjobb négy közé jutásért mindkettő együttes elbukta a Budapest Kupa mérkőzését, tehát nagy valószínűséggel majd ezen a találkozón akarnak nyerni. Az FFC-nek kilenc az Internek összesen húsz pontja lehetne , de mivel levontak tőlük tizennégy pontot , így ők a sereghajtók a hat pontjukkal.

A Pénzügyőrnek a Kánai úton az Unione ellen nyernie kellene , hogy versenyben maradjon a kerülettel a bajnoki címért.

A Testvériség hétközi kupagyőzelme a kerület ellen azt mutatja , hogy jó formában vannak, de ahhoz , hogy otthon tartsák a három pontot ahhoz azért a Vízműnek ís lesz egy kis beleszólása. A Nagytétény - Budafok összecsapáson, lehet eső , lehet hó.  Vasárnap a Tintahalak fogadják a Voyage SE csapatát. A THSE csapatában bármikor benne van a meglepetés eredmény. A Voyage pedig nem szórhatja szét nagyon az erejét , hiszen kedden a Bp. Kupában a RAFC-cal kell megküzdenie, hogy a legjobb négy közé kerülhessen és megőrizhesse még egy évig a Kupát.

A Péceli úti összecsapás is csemegének érkezik, hiszen az RTK-nak ugyanúgy kell a három pont , mint a vendég III. Kerületieknek. Csakhogy a hazaiaknak az a céljuk , hogy feljebb léphessenek a tabella 14. helyéről, ellentétben a Kalap utcaiakkal akinek a három pont megszerzése a bajnokság első helyének megtartásához kell.

A KELEN SC IS A LEGJOBB NÉGYBEN

Kettő szabadrúgás góllal meg is nyerte az összecsapást a Kelen SC. A tizenegyedik  percben Kovács István 18 méterről elvégzett szabadrúgáasa a jobb felsőben kötött ki, majd a 61. percben szintén pontrúgásból volt eredményes Lénárt mester csapata. A kipattanó labdára érkező Adámy volt eredményes.  A kettő gólos előny birtokában a Kelen  nagyon okosan játszva tartotta magánál a labdát. A vendégek is küzdöttek, majd a 74. percben egy hátrahúzos emeléssel Zome Luis , egy kicsit kinn álló Kovács kapus felett talált a hálóba.

Kelen SC 2 - 1 , ( 1 - 1 ) Inter CDF SE

2014.03.27. csütörtök 09:11

BÚCSÚZOTT A KERÜLET IS

a Budapest Kupából.

A Testvériség ahogy befejezte az első félidőt , ugyanúgy folytatta a másodikat is . Az első félidő 45. percében Bóni, majd a szünetet követően még jóformán a második félidő sívszavának a visszhangjának pillanatában Tóth Attila volt eredményes. A 74. percig kellett várni a kerület becsület góljára. A 89. percben majdnem sikerült legalább egy tizenegyes párpajt kiharcolni de a Kerület játékosa lesen állt.

Testvériség SE 2 - 1 III. Kerületi TVE

2014.03.26. szerda 18:15

A BUDAPEST KUPA PÁROSÍTÁSÁNAK SORSOLÁSA

jövő héten kedden április 01.-én 10:00 órakor lesz megtartva a Curia utcai székházban.

Jelen pillanatban az iKARUS BSE a legjobb négy közé jutott csapatok egyike.

Ma délután 15:30 kor a Bánkút utcában a Testvériség fogadja a III. Kerületet, majd este fél nyolckor kezdődik a Kelen -  Inter CDF SE összecsapás.

A jövő hét keddjére is marad még egy összecsapás ( 2014.04.01. ) 17:00 órai kezdéssel . A RAFC fogadja a címvédő Voyage SE együttesét.

2014.03.26. szerda 10:42

AZ IKARUS A LEGJOBB NÉGY KÖZT

a Budapest Kupában.  Óriási akarattal és küzdőszellemmel vágtak vissza a bajnoki fiaskóért a Bátony utcaiak.

Ikarus BSE 6 - 2 , ( 3 - 1 ) Pénzügyőr SE

A holnapi folytatásban két pályán , 15:30-kor a Testvériség - III. Kerület, majd 19:30-kor Kelen - Inter találkozó. Jövő hét keddre  maradt a RAFC - Voyage SE összecsapás.

2014.03.25. kedd 22:39

BOMBA HATÁSTALANÍTVA

Szerkesztőségünkbe is megérkezett Etler Péter Úr levele, amiben másképp látja a nyílt levél tartalmát amit a múlt héten nyílvánosságra hozott.A levél tartalma :

T. Sporttársak!

A múlt heti nyílt levelem után úgy érzem le kell írnom, hogy a játékvezetői hármas hibátlanul, korrekten és következetesen vezette a hétvégi mérkőzésünket.

2014.03.25. kedd 08:20

BUDAPEST KUPA 2013 - 2014

A legjobb négy közé jutásért már holnap kezd az Ikarus a pénzügyőr ellen , szerdán a Kelen - Inter CDF SE és a Testvériség - III. Kerület találkozó kerül egrendezésre. A Voyage kérésének a RAFC eleget téve , jövő héten április elsején játszanak egymással. Bővebben a párosításokról ITT olvashatsz.

2014.03.24. hétfő 10:38

VÁLTOZATOS VOLT A HÉTVÉGE

a Budapest első osztályában. Két csapat tudott idegenben győzni a 19. fordulóban.

A nagyobb durranást a THSE csapata mutatta be fiatal albérlőként a Pirosrózsa utcában, hiszen az elithez tartozó RAFC-nak tett keresztbe Strebek Marcell együttese. A hazaiak nem tudták a kettő gólos előnyüket megtartani és vereséget szenvedtek hazai pályán

RAFC 2 - 3 , ( 1 - 0 ) THSE Tintahalak

Az Ikarus BSE mindent egy lapra téve a Vízművek ellen a Váci úton megszerezte a három pontot. A tizenkilencedik percben Kainszkyt buktatták ( képen )a tizenhatoson belűl , és a büntetőt Horváth Krisztián értékesítette. Komoly helyzetek voltak mindkét kapu előtt , de a kapusoknak nem kellett a gólvonal mögé nyúlkálniuk. A Váci útiaknak volt egy felsőléces találatuk ami kifelé pattant, majd az Ikarus csatára Molnár egy 60 méteres szóló után a kapust is cserben hagyva az oldalhálót találta már csak el.

Vízművek 0 - 1 , ( 0 - 1 ) Ikarus BSE

A Pénzügyőr mondhatni hogy hozta az otthoni kötelezőt egy nagyon gyenge produkcóval. Az Ikarus elleni száguldásukat nem ismételték meg otthon a mérkőzésre kilátogatót nagy bánatára. A képen a hazaiak második gólja . Kozarek ugratta ki Aribit a 70. percben, és a kapust is kicselezve lőtt a hálóba.

Kép : PSE honlap

Pénzügyőr SE 2 - 0 , ( 1 - 0 ) Testvériség

A Budafok egy kicsit döcögve halad az első osztályban. Egy , a 75. percben megszerzett találattal tudták otthon tartani a nehezen kiharcolt három pontocskát.

Lénárt László a Kelen vezetőedzője ( képen ) szerint egy döntetlen szagú mérkőzésből a hazaiak jöttek ki jobban egy fejesgóllal.

Budafoki LC 1 - 0 , ( 0  - 0 ) Kelen SC

A Kalap utcában két meghatározó játékosuk nélkül ( Nyilasi és  Filó   ) lépett  pályára Varga László kerete. Ennek ellenére se okozott gondot a tabellán elfoglalt helyük megőrzése. Két gól az első félidőben, majd ugyancsak kettő a második játékrészben amire Agonglo Joel csak egy góllal tudott válaszolni. Az Internek egyre halványabbak a reményei , hogy megtartsák Budapest első osztályú tagságukat.

III. Kerületi TVE 4 - 1 , ( 2  - 0 ) Inter CDF SE

A nagy csatának igérkező Nagytétényi szereplés se maraft el. A tavaszz i szezonban az FFC még nem volt sikeres , és az edző váltás óta az Angeli úton szerezték meg az első pontjukat . Az utolsó negyedórára vált igazán parázzsá a mérkőzés. A Tétényiek a 74. percben szerezték meg a vezetést , de Ferencvárosiak Juhász révén a 82. percben visszjöttek a meccsbe. Az elkövetkező percek gól nem esett , és mindkét csapat egy- egy pontot gyűjtött be.

Nagytétényi SE 1 - 1 , ( 0 - 0 ) Ferencvárosi FC

Bajzik mester csapata remekül felkészült az Unionéból. Igaz , hogy már a nyolcadik percben vesztésre álltak, mert Metzger munkát adott Nándori kapusnak amivel nem élt a hálóőr. A jó nevekből álló vendégek ellen egy harcos , és a győzelemre törekvő Hegyvidékiek aztán végül is bedarálták a vendégjeiket a 76. percben Bánk Levente révén. A megszerzett három ponttal a Hegyvidék egy cseppet feljebb csúszott a tabellán , de olyan sűrű ott a mezőny, hogy a jövő héten egy esetleges vereség miatt a Hunyadi Mátyás utcai találkozó után vissza eshetnek a veszélyzónába.

Hegyvidék SE 1 - 1 , ( 0 - 1 ) Unione FC

A Voyage csak nyögvenyelősen tudta hozni az RTK elleni meccset , visszavágva az őszi vereségért. Az első félidő végén megszerzett góllal a Bajnóczi  tanítványok vonulhattak nyugodtabban az öltözőbe. A folytatásban az éles küzdelem mellett gól nem született a Fay utcában. A negyedik helyre ugrott a győzelmével a Voyage a Vízművekkel helyet cserélve.

Voyage SE - 1 - 0 , ( 1 - 0 ) RTK Vasló

2014.03.24. hétfő 08:13

ROBBANÁS VESZÉLY !

A RAFC vendégszereplése a Rákosmenti TK Vasló ellen 2014.03.16.-án igencsak hatalmas indulatokat szabadított fel a RAFC szakosztály vezetőjében, Etler Péter úr ( képen )  személyében.

Mi sem bizonyítja jobban a felháborodását , mint hogy a fegyelmi bizottság határozata értelmében a 2014. március 18.-án megtartott ülésén beidézte 2014.03.25. napjára a bajnoki találkozó volt  játékvezetőjét, valamint Janta Gábort és Derda Dánielt, meghallgatás céljából.

A nyílt levelet ITT olvashatod !

2014.március 21. péntek 13:45

KIALAKULT BUDAPEST KUPA

legjobb nyolc közé jutott csapatok mezőnye. A részletes párosításról   ITT olvashatsz.

2014.03.21. péntek 08:29

A HÉTVÉGE I. - II. OSZTÁLY

hétvégéjének a  teljes listája, a mérkőzés időpontokkal órarendi pontossággal, itt megtekinthetőek

2014.03.20. csütörtök 17:34

A NYOLC KÖZÉ

jutás a cél a Budapest Kupában.

A mai napon öt , holnap pedig három összecsapásra kerül sor.

Részletesebben ide kattintva olvashatsz a párosításról !

2014.03.19. szerda 08:52

MEGÁLLT AZ IDŐ

a másodosztály tabelláját elnézve. Akik nyertek nem léptek előbbre, de akik veszítettek sem kerültek lejjebb a ranglétrán. A két listavezető megosztozott egy döntetlennel , míg a KISE - RSC összecsapás az ötvenedik perctől lett gólokban és izgamakban gazdag. Végül a nagyon jól hajrázó vendégek a bajnoki címre törő Kőbányaikat a 81. percben megszerzett góljukkal megnyerték a találkozót.

SZENT PÁL AKADÉMIA 1 - 1 43. Sz. ÉPÍTŐK

KISE 3 - 4 RSC

A MAFC pedig a 94. percben fújta el a gázlángot és némi meglepetésre kétvállra fektették a Wágner testvérek által vezetett csapatot.

MAFC MŰEGYETEM FC 2 - 1 ASR GÁZGYÁR

A legnagyobb arányú gyözelmet a Budatétény a Szabadkikötő ellen aratta. Négy gólos hazai vezetés után a második félidőt is megnyerve simán otthon tartották a három pontot  Jókai Mór utcaiak.

BUDATÉTÉNY SE 6 - 1 SZABADKIKÖTŐ SE

A Csillaghegyiek a 80. percben elért egyetlen egy találatukkal, az amúgy szebb és eredményesebb napokat megélt SZAC 1908 KSE otthonából gyűjtötte be a három pontot.

1908 SZAC KSE 0 - 1 CSILLAGHEGYI MTE

A Pestszentimreiek a 73. percben visszahozatták a meccsbe a Goldballt, de a hazaiaknak nem sikerült döntetlenre hozni a mérkőzést.

GOLDBALL 94 FC 2 - 3 PESTSZENTIMREI SK

A  Közterület a 79. percben Kálnoky Bálint góljára ár nem tudott válaszolni , és az Újbuda ezzel a góllal besöpörte a három pontot.

KÖZTERÜLET SC 0 - 1 ÚJBUDA KFT. II.

2014.03.18. kedd 07:40

VIHAROS MECCSEK HÉTVÉGÉJE

( avagy ki választott jól a kezdésnél )

volt a 18. forduló a Budapest I. osztályában.

Míg az eltiltását letöltött Agonglo Joel Geraldo újból elfoglalhatta helyét az Inter CDF SE kispadján,  addig a  múlt héten kiállított Voyage kezdőkapusát Skravanek László hiányát megérző vendégek az első félidőben megszerzett kettő gólos előnyüket nem tudták megtartani, mert Nnanna Chiojoke az 57. és az 69. percben elvett Bajnóczi mester csaptától kettő pontot.

INTER CDF SE 2 - 2 , ( 0 - 2 ) VOYAGE SE

Hasonlóan járt a Kelen SC is, hiszen Ők is vezettek egy góllal amit a félidő előtt négy perccel szereztek. A  második játékrészben az Unione a széllel együtt felülkerekedett és az 51. percben visszajött a mérkőzésbe, majd Szabó Tibor duplázott.

UNIONE FC  3 - 1 , ( 0 - 1 ) KELEN SC

A sereghajtók küzül csak a THSE Sashalomnak ne sikerült pontot gyűjteni. A második félidőben az öt sárgalapot begyűjtött Vízművek azért Kaltenekker Attila kettő találatával megszerezte a három bajnoki pontot.

THSE SASHALOM 0 - 2 , ( 0 - 1 ) FŐVÁROSI VÍZMŰVEK

Az óriási érdeklődés ellenére az Ikarus hazai pályán sem tudta legyőznie a Pénzügyőr csapatát. A 16. percben a viharos és kiszámíthatatlan szél Szigeti szögletét a jobb felsőbe vágta a játékszert . Mindkét csapat óriási elánnal küzdött és ennek következtében a vendégek tizenegyeshez jutottak amit Kozarek értékesített. Pápai pedig a 82. percben talált be Hmelyovszki által őrzött kapuba.

IKARUS BSE 0 - 3  , ( 0 - 1 ) PÉNZÜGYŐR SE

A Péceli úton a 28. percben kiállítás sorsára jutott Janta Gábor végett a RAFC nem tudott eredményes lenni az RTK Vasló otthonában. A 25. percben Aszódi Márton góljával , és sok-sok kihagyott, elpuskázott helyzet véget a hétvége egyik totógyilkos mérkőzését láthatták a kilátogatók.

RTK Vasló 1 - 0 , ( 1 - 0 ) RAFC

A papírformát tekintve az Angeli úton is elfújta a szél a lehetőségeket. A 19. percben Hegyi góljával a hazaiak egszerezték a vezetést , de a félidei fejmosás után a kerületiek csak egyszer tudták bevenni az Angeli útiak kapuját az 53. percben Horváth Levente góljával.

NAGYTÉTÉNYI SE 1 - 1 , ( 1 - 0 ) III. KER. TVE

A Testvériség hazai de mégis idegen pályán ( REAC Szántóföl úti műfüves ) fogadta a Hegyvidéket. Bajzik mester csapata télen-nyáron nem természetes füvön tartja sem az edzéseit , sem pedig a bajnoki mérkőzéseit, és talán ennek köszönhetően a 12. percben Csaszni Nándor góllal megszerezték a nagyon fontos három pontot. Ezzel a vereséggel egy helyet csúszott vissza a Tesi.

TESTVÉRISÉG SE 0 - 1 , ( 0 - 1 ) HEGYVIDÉK SE

2014.03.17. hétfő 08:21

A TAVASSZAL MÉG NEM TUDOTT NYERNI

sem a Budafoki LC , sem a Ferencvárosi FC csapata.

A huszadik percben egy  fejelést követően Sejk Előd  rosszul fogott talajt, és a kiérkező mentősök elmondása szerint külső bokaszalag szakadást szenvedett.

A Hevesi Tamás által vezetett csapat hazai pályán a 82. percig tudta tartani magát  a Budafoki LC ellen. Egy baloldali felfutásnál Fekete középre nyeste a labdát és Héray, mellel a kapuba sodorta  a játékszert.

A két-két sárgalapos mérkőzésen végül is Héray László találatával megszakadt a Schróth Lajos legénységének veretlensége idegen pályán.

AZ FFC igencsak kínos helyzetben van , ami a tabellát illeti, hiszen az eddig lejátszott mérkőzéseiből, mindössze kettőt tudott megnyerni, és jelen pillanatban a 15. helyen van 8 ponttal a táblázaton.

A mérkőzés krónikájához az is hozzátartozik , hogy a bajnoki összecsapás után az FFC szimpatizánsai is összemérték erejüket a lelátó mögötti fás területen.

A Budafok a hatodik helyet foglaja el a Testvériség előtt kettő ponttal.

Amennyiben Gyűrüs Lajos  legyőzi a Hegyvidéket , abban az esetben helyet cserélnek pontvadászatban.

2014.03.15. szombat 08:49

ÉVADNYITÓ

értekezlet az Öregfiúk, Old Boys, és a Veterán Bajnokság résztvevőinek a mai napon ( 2014.03.13.-án csütörtökön 15:00 órakor ) a BLSZ székházában. Helyszín : 1053 Budapest Curia utca 3 . Nagyterem

A Budapest Kupa 4. fordulója a jövőhéten kerül ( 2014.03. 19. szerda , vagy 20. csütörtök ) megrendezésre .

A párosítást ITT lehet megtekinteni.

2014.03.13. csütörtök 07:27

Ifj. NYILASI TIBOR

150. alkalommal lépett hivatalos mérkőzésen pályára a Kerület színeiben. A III. Kerületi TVE szurkolóí csoportja az FFC elleni bajnoki mérkőzés előtt köszöntötték fel a játékosukat.

2014.03.09. vasárnap 08:53

EDZŐVÁLTÁS

A III. Kerület pályájának a VIP részlegének ablakából követte a leendő csapatának a mérkőzését Hevesi Tamás .

A Ferencváros női csapatánál   2004- 2008 közti időszakban volt az övé a kispad , majd egy éven keresztül a REAC Nemzeti Bajnokságban szereplő labdarúgó csapat  volt  számára a legnagyobb kiugrás az edzői pályafutását tekintve.

A héten már vezett edzést az új csapatának az FFC.-nek, de még nem a kispadról , hanem csak kellő távolságból nézte leendő játékosainak a teljesítményét.

2014.03.08. szombat 23:07

NEM MARAD MECCS NÉLKÜL

a Fővárosi Vízművek SK csapata, mert 2014.03.08.-án a Siketek pályáján 13:00 órai kezdettel a Nagyothallók válogatottjával mérik össze tudásukat.

Az idén már VIII. alkalommal rendezi meg az egésznapos  Zavadszky Gábor emléktornát március 16.án vasárnap az Rákosmenti TK.

Öt korosztályban ( U9 , U10, U11, U12, U13, ) versengenek majd az elsőségért a fiatal labdarúgók a Péceli úti RTK - Vasló pályáján.

A Budatétény SE Nyuszi Kupát rendez az U7, U8, U11, és az U13-as korosztálynak a Húsvét előtti napokban ( április 17.-18. )

Jelentkezni lehet : Székely Gézánál , a Budatétény SE technikai vezetőjénél a 06-70-320-48-16-os mobilszámon.

15:00

Goldball és a Siketek stadionja Budapest IX. Könyves Kálmán krt. 28.

MINDKÉT  ELSŐ OSZTÁLYÚ CSAPAT

könnyedén vette a Budapest Kupa 3. fordulóját Az Ikarus BSE Ürömön, míg a Voyage SE pedig a Szántóföldi úton diadalmaskodott .

Hidegkúti SC 1 - 10 Ikarus BSE

RSC 0 - 10 Voyage SE

A további menetrendet ITT megtekintheted. Hivatalos játéknap : 2014. március 26-27.

2014.03.06. csütörtök 09:21

A MAI NAPON KÉT KUPA MECCS

A 3. fordulóból két forduló maradt mára. Az RSC gárdája a hétvégén egy hatosba szaladt bele Csillaghegyen, amire csak egy soványka góllal tudtak válaszolni a Budapest II. osztályú mérkőzésen. A Voyage az FFC otthonában tudott nyerni a tavaszi nyitófordulón ( FFC 2 - 3 Voyage ) Nem kell nagy jóstehetségnek lenni ahhoz, hogy a Szántóföld utcai műfüvesen ki lesz a továbbjutó.

Rákosszentmihályi SC - Voyage SE

A másik halasztott találkozót a Hidegkút hazai pályán nem tudja megrendezni, ezért az Ikarus-szal , közös megegyezéssel Ürömön játszák le az összecsapást. Mindkét találkozó 19:30 órakor kezdődik. A Hidegegkútiak az idén még nem játszottak tétmeccset, ellentétben a vendégükkel , akik hazai pályán a Kelen ellen 4 - 2 arányban nyertek a Budapest I. osztályában. Nagy valószínűséggel itt is a papírforma érvényesül

Hidegkúti SC - Ikarus BSE

2014.03.05. szerda 08:51

NYOLC MECCSBŐL HATOT JÁTSZOTTAK

le a Budapest első osztályban.

Az RTK Vasló az időjárás végett (?)  kérte a halasztást , de az Inter CDF SE mivel a Siketek műfüvesén vívja a bajnoki mérkőzését , egyéb okokra hivatkozva kérte a Vízeseket a halasztáshoz.

A hat mérkőzést pedig remek időjárási körülmények közt rendezték meg. Az Ikaus - Kelen SC összecsapáson szombaton 13:00 órakor a Bátony utcában +21 fokig emelkedett a hőmérő higanyszála. A több mint 100 nézőt kicsalogató mérkőzés nem okozott csalódást a szurkolóknak, hiszen hat gólt láthattak. A képen a 78. percben beálló Fitos Bence szerezte meg a 90. percben.

IKARUS BSE 4 - 2 KELEN SC

Budafokon ugyanebben az időpontban indult útjára a labda. A Promontor utcaiak a Kerületet fogadták akikkel egy nagyon emlékezetes meccset vívtak az első fordulóban . A kerület már a 23. másodpercben megszerezte a vezetést a Kalap utcában, és 3 - 0 arányban legyőzték a régi ellenfelüket. A szombat ebéd utáni meccsen pedig a hazaiaknak nem sikerült visszavágni a kilencven perc alatt. A 45. percben született meg az első és egyben a mérkőzés  utolsó gólja  is. Három három sárgalappal és a 90. percben egy - egy kiállítással ért véget a mérkőzés .

BUDAFOK  0 - 1  III. Ker. TVE

Nagytétényban a RAFC  semmit sem bízott a véletlenre. Kégler öngólját a későn érkezők csak hallomásból tudhattak arról , hogy a vendégek vezetnek. Balazsin kettő gólja a 21. és a 45. percben született,  és ennek az előnynek a birtokában nagy kényelmesen vonulhattak az öltözőjükbe a vendégek. A mérkőzés vége felé beindult a Nagytétény, és kettő gólt lőve ( 84. és a 89. perc )  , visszajöttek a meccsbe. Sokáig nem volt öröm az Angeli úton mert a kezdés után a RAFC Benke góljával beállította a végeredényt.

NAGYTÉTÉNY 2 - 4 RAFC

A Testvériség a RAFC  Szántóföld utcai műfüves pályát választotta pályakímélés céljából hazai megrendezésre. Az edzéseit, és az edzőmeccseit is itt játszotta a Bánkút utcaiak csapata, ezért igazából nem volt idegennek tünő a pálya a részükre. Hiába ment előre a győzelem reményében a Tesi , igazából nem tudtak túljárni az Unione csapata eszén , ami fordítva is igaz. Gól nélküli meccsen vannak túl a csapatok de a Gyűrű Lajos által vezetett Testvériség SE   a 88. percben kiosztott piros lappal lett csak gazdagabb.

TESTVÉRISÉG 0 - 0 UNIONE FC

A szombati futamok után vasárnap, amikor elhúzták a levesnótát indult útjára az FFC - Voyage találkozó. Ami a párosítást illeti a Voyage,  a Vajda Péter utcából még egyszer sem tudta elhozni a három pontot. Mátyus János kezdőként volt jelen az FFC-nél és végig játszotta a mérkőzést. Az első félidőben a védekezés , majd a második játékrészben a támadásokban vette ki a részét, és egy góllal járult hozzá újoncként a csapata győzelméhez. A sokkal veszélyesebb Voyage támadásoknak köszönhetően az FFC talán a kapusposzton vesztette el a sok szabálytalanságokkal tarkított mérkőzésen. A fotón jól látható a baráti ölelés az FFC védelmében egy bejövő szögletnél.

FFC 2 - 3 VOYAGE SE

A Fay utcai alsóházi rangadón a hazaiak félidőnként egy egy góllal terhelték meg a Hegyvidék kapuját. A két gól ellenére igazi labdarúgó időben , (se tűző nap se szél , se eső , ) léphettek pályára a csapatok.  A halak nem igazán fickándoztak a Hegyvidékiek pedig nem igazán erőlködtek. A középpályán a hazaiak voltak azért aktívabbak és indítottak támadásokat , de így sem tudtak eredményesek lenni . A Bajzik mester csapata is eljutott az ellenfele kapujáig, de ezen az oldalon nem volt gólszerő csatár. A képen egy Hegyvidék helyzet ami kihasználatlanul maradt.

THSE SASHALOM 2 - 0 HEGYVIDÉK SE

2014.március 02. vasárnap 17:17