2014 április hó

ÚJABB VIHAR AFRIKA FELETT

Jogosan élnek a Versenyszabályzatban "alább olvashatod " leírtakkal az egyesületek az Inter CDF SE elleni bajnoki mérkőzések előtt. Bár a Nagytétényi meccsen a játékvezető , egyszerűen simán megtagadta a hazai csapat kérését, miszerint szeretné látni a Nagytétényiek vezetője az Inter játékosainak a papírjait.

Az RTK Vasló a szombati találkozón is élt ezzel a lehetőséggel . Minden rendben volt, csak éppen a kiírt időpontban nem tudott a mérkőzés elkezdődni, mert egy kissé lazán történtek a dolgok a hazaiak részéről.

A 28. percben szerzett góllal az RTK meg is nyerte a mérkőzést nagy nehézségek árán.  Ennek aztán a végén itták meg a levét mert a  90. percben Zome Louis Rene tette rendbe ellenfelét . Erőből símán belerúgott a Rákosmenti játékosába. Meg is kapta a pirosat, aztán szép nyugodtan , mintha i sem történt volna leballagott a pályáról. Az épphogy büntetését letöltő Agonglo Joel Geraldó szépnek éppen nem nevezhető szavakkal az egyes asszisztens munkáját ócsárolta fennhangon, amiért a játékvezető a korláton kívűlre tessékelte. Mivel visszaesőként fogják a Fegyelmin kezelni a mondókáját, ebben a szezonban már nem nagyon fogja érezni a kispadok keménységét.

Versenyszabályzat 45. §

(4) A sportszervezetek képviselői kölcsönösen megvizsgálják a versenyigazolványokat, sportorvosi igazolásokat, és az esetleges szabálytalanságra felhívják a játékvezető figyelmét. Mindkét sportszervezet képviselőjének jogában áll a mérkőzés végén is átnézni - a játékvezető jelenlétében - az ellenfél labdarúgóinak versenyigazolványát.

Abban az esetben, ha a labdarúgó játékjogosultságával játékos személyazonosságával, kapcsolatban a mérkőzés előtt, alatt vagy után kétség merül fel, akkor a személyi- vagy más személyazonosításra alkalmas igazolvány felmutatásával kell igazolni a személyazonosságot. Ha a játékos személyazonosságát nem sikerül kétséget kizáróan bizonyítani, akkor óvás nyújtható be.

Hasonló eset történt az FFC meccsen is ( Ikarus BSE ellen ) pénteken. Az egyes számú asszistensnek szedte  le a fejét olyan ordenáré és fenevad kiabálással a volt válogatott (??) labdarúgó a második félidő 35. perce környékén, amit az írott Blikkes sajtó sem bírna el . Végre láthattunk egy olyan sporit aki nem volt besz..va , és azt húzta amit kellett. Közben csere lett a félpályánál. Az egyes asszisztens , míg a csere megérkezett a küzdőtérről , intett a főnökének, hogy mondanivalója van. A sípmester szemkontaktja többször is hibázott ( bizonyosan szándékosan )  a több mint egy perc alatt, hiszen csak nagy unszolásra volt hajlandó kimenni és meghallgatni a kollegája véleményét. Az ügy azzal le is lett zárva , hogy Ő bizony ezt nem hallotta. Igaza is van . Mást lehet k....a anyázni, csak engem hagyjanak békén.

A Kerület pályán is zajlott az élet szombat kora délután. A félidőben komoly vádakkal illette a játékvezetők munkáját hazaiak egyik vezetője, a bajnokság végkimenetelére célozva.  A Kalap utcaik a 89. percig ikszre álltak a Testvériség ellen. Egy lest követő ítélet után a 86. percben a szokásos dallamok a játékvezető felé Moczó Norberttől aki már rendelkezett egy negyedórája begyűjtött  sárgával, mehetett készülődni Húsvétra. Három perc sem telt el az eset után amikor a Technikai Vezető zendített rá a felfestett hazai zónát elhagyva. Nem is mehetett vissza a fedett helyre a mérkőzés hátralévő részében.

A Vízművek Hegyvidék találkozó pedig negítív néző csúcsot döntött a Váci úton szombat délelőtt. Mindössze 12 fő , jól írtam , tizenkettő szurkoló volt kiváncsi az összecsapásra. Bajzik mester is a kakasülőről nézte végig a találkozót eltiltása végett. A nagy szenvedések meccsén a 85. percben beállt Horváth László,  kettő perc után a beállását követően egy szögletből fejelt góllal tartotta otthon a három pontot. Tarka színfoltot csak a kilenc sárga felmutatása jelentette a meccsen. Némi affér azért igy is előfrdult. Ifj. Kovács játékvezető kéri meg a főrendezőt , hogy cselekedjen a renitens szurkolóval szemben.

A Voyage Unione mérkőzésen azon kívűl , hogy Scheer Sándor két sárga lapba szaladt bele az egyiknél kézzel, a másiknál lábbal állította meg ellenfelét különös esemény nem történt. A legcsendesebb találkozó pedig RAFC - Kelen összecsapás volt.

2014.04.20. 18:39

A Voyage SE 8.sz. játékosa Paholics Máté (ig.sz. 370436) a mérkőzés 86. percében jobb boka sérülést szenvedett. Az esetnél szabálytalanság nem történt. A játékost le kellett cserélni.

Piros lap:

Az Unione FC 8.sz. játékosa Scheer Sándor (ig.sz. 129169) a mérkőzés 53. percében kézzel felelőtlenül támadta ellenfelét saját kapujától 20 méterre, ezért sárga lapot kapott. Az esetnél sérülés nem történt.
Az 56. percben a félpályánál ellenfelét hátulról felelőtlenül buktatta, ezért második sárga lapját kapta, majd kiállítottam. Az esetnél sérülés nem történt. A játékos az ítéletet tudomásul vette és rendben elhagyta a játékteret.

A HÉTVÉGE ÉRDEKESSÉGEI

A Pirosrózsa utcában a Fradi és a hazai csapat szurkolói össze akarták mérni  erejüket a lefújás előtt 10 perccel.  A THSE rendezői gárdája 5 - 6 perc alatt rendet tettek a lelátón.

A Kelen - Vízművek meccsen a 70. percben szakadt el a cérna a Kelenes Szabó Ferencnél aki egy sárgalapos figyelmeztetés után megkontrázta a reklamálását, amiért megkapta a maga pirosát. Ettől már megnyugodott és szép csendben levonult a pályáról.

A MAFC Műegyetemi FC több mint félórás kettős emberhátrányban is három góllal megverte a Csillaghegyi MTE csapatát.

A Budatétény csapata a bajnoki címre törő Szent Pál Akadémiát hazai pályán óriási lelkesedéssel győzte le.  A kilencvenedig percig három háromra álló találkozón, Kiener Tamás találatával koronázta meg  a csapat sikerét , és Öhler mestert .

A Siketek pályán mindkét csapat ( Inter CDF SE - BudafokI LC ) személyes iratait is ellenőrizték ( nemcsak az igazolásokat, és a sportorvosik érvényességét ) a mérkőzés előtt. A 67. percben Njoku Víctor sportszerütlenségért kapott egy sárga lapot. A  84. percben pedig az oldalvonalon kívűl ápolták az egysárgás játékost , aztán egyszercsak hipp hopp nagy véletlenül begurult a műfűre , amiért megkapta a 2. sárgáját mert engedély nélkül lépett pályára. Nagy unszolások közepette nagynehezen elhagyta a küzdőteret.

A Gázgyár csapatának jót tett az edzőváltás ( Wágner testvérek az előző héten lemondtak ) . Metzger Tibor  úr mint régi új edző öt gólos győzelemmel debütált a Sportmax pályán az Újbuda KFT II. ellen.

Változás a Budapest kupában ?

Nagy a valószínűsége annak, hogy a Kelen és az Ikarus megmérkőzik semleges pályán a harmadik helyért, amennyiben a versenybizottság úgy dönt kedden délelőtt . Ebben az esetben a 3. helyezett csapat is felkerül a Magyar Kupa főtáblájára .

KUPA SZERDA

Előre hozott döntőnek is lehet nevezni a Voyage SE - Ikarus BSE kupatalálkozót. A hétvégi bajnoki 21. fordulóban mindkét csapat taktikázott az összeállításával, amiből is végül az Ikarus jött ki jobban. A Voyage SE a tavalyi Kupagyőztes, az Ikarus pedig a 2012 - 2013-as szezon bajnoka. A Voyage szeretné a Kupát megnyerni és még egy évig őrizni a hazai vitrinben. Az Ikarus feltett szándéka pedig az , hogy ezt a meccset hozniuk kell, és a Csepelen megrendezett Budapest Kupa döntőjében szeretnék a trófeát megnyerni.

A Testvériség csapata a hétvégén a RAFC vendégeként egy 2 - 2 es döntetlent ért el, ellentétben a Kelennel akik a Pasaréti úton szenvedtek kettő gólos vereséget a Pénzügyőrtől.

A  Budapest Kupára akkreditált játékvezetők :

A Testvériség SE - Kelen SC :  Zimonyi Péter

A Voyage SE - Ikarus BSE : Szanyi Tibor Dr.

Helyszín : 1156 Bánkút utca 71. Helyszín : 1138 Fay utca 58.

2014.04.07. hétfő 11:24

GYORSHÍREK

Nagy hűhó semmiért ! Elsőnek hagyták el a ( süllyedő ) csapatot a Gázgyári edzőpáros ikrei . Nagy valószínűséggel Metzger Tibor lesz a régi új befutó a kispadra.

A Vízművek csapatkapitánya Tóth Gergely a 92. percben komoly arc sérülést szenvedett.

A Budafoki kispadot  a 17. perctől a jv. által elküldött Schróth Lajos  nélkül is nyerni tudott a Hegyvidék csapata  ellen.

A RAFC meglepetésre csak döntetlentre hozta le a hazai meccsét a Testvériség ellen.

Nagytétényben a két kiállítás ( 21. és a 24. percben )  megpecsételte a hazaiak sorsát. A meccs vége is parázsra kerekedett az indulatokat figyelembe véve.

Az FFC - RTK Vasló meccsen egy les behúzása miatt az asszisztens húzta a rövidebbet.

Az Ikarus átgázolt a Voyage csapatán.

A Kerület és a Pénzügyőr csatája tovább folytadódik a bajnoki  aranyért. Mindkét csapat hozta a kötelező hazait.

2014.04.06. vasárnap 16:09

ISMÉT BEBUKOTT AZ INTER CDF SE

A ma megjelent hivatalos értesítőből :

Az MLSZ Budapesti Igazgatóság Versenybizottsága a rendelkezésre álló bizonyítékok ( mérkőzés jegyzőkönyvek ) és vallomások alapján megállapította, hogy Oyedeji Emmanuel ( 465 518 )

2013. október 12-én lejátszott Inter CDF SE – THSE-Sashalom 2 – 1

2013. október 19-én lejátszott Ikarus BSE – Inter CDF SE 0 – 1

2013. október 26-án lejátszott Inter CDF SE – Testvériség SE 0 – 1

2013.november 02-án lejátszott Unione FC – Inter CDF SE 1 – 2

2013.november 09-én lejátszott Inter CDF SE – Kelen SC 4 – 2

BLSZ I. osztályú bajnoki labdarúgó mérkőzéseken az Inter CDF SE játékosaként jogosulatlanul lépett pályára, ezért az Inter CDF SE BLSZ I. osztályú férfi felnőtt nagypályás csapatától a mérkőzéseken megszerzett pontjaival megegyező büntetőpontot (12) és mérkőzésenként további egy - egy azaz (5) büntetőpontot összesen tizenhét (17) büntetőpontot von le.

A büntetőpont levonását az évi összeredményből és csak a megszerzett pontokból lehet megtenni, a bajnokságban megszerezhető pontok egynegyedénél több büntetőpont nem vonható le, a sportszervezet pontszáma negatív tartományba nem kerülhet. MLSZ LVSZ 65. § (1), (2) és a NYIÁSZ 8. § (1) és a 16. § (2) b)

KIÜTÉSES VERESÉGBE SZALADT

a Rákosszentmihályi AFC hazai pályán a Budapest Kupában a Voyage SE ellen.

2014. április 9.-10 -én a VI. fordulóban

TESTVÉRISÉG SE - KELEN SC

VOYAGE SE - IKARUS BSE

találkozón dől el, hogy melyik kettő csapat játszhatja a döntőt a Csepeli stadionban.

2014.04.01. kedd 20:22