2015 április hónap

Budapest I. és II.osztály

A hétvégi összecsapásokon az első osztályban a tabella első öt helyezettje megtartotta a pozicióját a bajnoki sorrendet illetően.

A kieső zónában lévők közül a Kelen Budafokon, az RTK hazai pályán a Testvériségtől, a Vízművek pedig az Ikaruson hagyta mindhárom pontját.

A középmezőnyben a Voyage szorongatta meg a Pénzügyőrt  ( akik egy hét alatt a harmadik meccsüket játszották ) , az Unione az Építőktől tudta bezsebelni a bajnoki pontokat, míg az FFC a Szentektől kapott egy hármast hazai pályán.

A másodosztályban csak az első három alakulat , az Inter, a Gáz, és a MAFC tartotta meg a dobogós helyét. A szép álmokat szövögető BVSC-ét a Szabadkikötő nem engedte kibontakozni a zártkapus meccsen.

A Budatétény feltámadt  a véghajrára és egy hatost gurított az ESMTK csapatának idegenben.

Az alsóházi régióban a II. kerület is komoly problémát okozott a SZAC-nak az egy -- egyes döntetlennel zárult meccsen. Az RSC a sorozatos botlásai után a Csep-Gól hazai pályáján kellemetlenkedett, és kicsikart egy gólnélküli döntetlent.

A sorsolásnak köszönhetően az utolsó öt helyen lévő csapatokra igencsak nagy megpróbáltatás vár a hátralévő fordulókban, hogy bennt tudjanak maradni a II. osztályban.

Az első osztályban is hasonló a helyzet , itt is öt csapat van kényszerhelyzetben.

2015. 04.28. kedd 03:19

HÁROM PÁLYA TÜNT EL

Az Újpesten található  Tábor utcai labdarúgó pályák nagyobbnál , nagyobb csaták színhelyei már csak a múlté.

Amíg a profiknak építenek, felújítanak pályákat, addig az amatőr csapatoktól elveszik a sportolási lehetőséget a terjeszkedésükkel a Megyeri útiak.

A Chinoin, a Tungsram, és a Duna pálya már az Újpest FC csapatáé.

Vajon hol fejezik be a bajnokságot , melyik pályán lehet majd bajnokcsapatot avatni a IV. kerületben, a III. és a  IV. osztályban, ez itt a kérdés.

A Blaha Lujzai Pamut pálya ami a környéken a legközelebb van, sok csapatnak az otthona, de több pálya(al)bérlőt már nem tud befogadni.

A RAFC CSAPATA

tudta három alkalommal ( 1994 - 1995 , 1995 -- 1996 ,  1996 - 1997 , ) elnyerni a

bajnoki  találkozóján a 73. percben

Ales Patrik a Ferencvárosi FC játékosa egy ütközés során rosszul ért talajt, és az ellenfele vétlenül, még rá is esett.  A mentő 20 perc után érkezett a helyszínre, majd egy rohammentő is begördült  a  Siketek pályájára.

Budapest II. osztály

A II. kerületi Veégh Szabolcs  ötödik sárgája után is pályára lépett az előző héten.

Mivel a MAFC MFC elleni bajnoki mérkőzést elvesztették, így egy büntetőpont levonására került sor a Versenybizottság határozata alapján.

A másodosztályban egyre jobban sodródik a kiesés felé a II. kerület mellett,  a Rákosszntmihályi SC is.

2015.04.16. csütörtök  18:15

Nagytétényi SE - Pestszentimrei SK

0 - 1, ( 0 - 0 )

2015.04.16. szerda  07:15

Az Rákosszentmihályi SC  amúgy is súlyos helyzetét még egy pontlevonás is súlytja. Pályára lépett egy játékosuk öt sárgával a tarsolyában.

Lohn János Elnök ( képen ) talán a tiszta égboltra tekintve keres valami elfogadható választ ?

2015.04.16. szerda  00:15

BUDAPEST I. OSZTÁLY

22. forduló

FERENCVÁROSI FC 1 - 2 , ( 1 - 0 ) IKARUS BSE

THSE SASHALOM 5 - 0 , ( 2 - 0 ) KELEN SC

ÍGY KEZDŐDÖTT

22. perc gólszerző : Lőrincz László

Kánai út

Kilenc percenként lőtte átlagban az első félidőben a gólokat a 43. Sz. Építők csapata a Ferencvárosi FC csapatának.

Jegyzőkönyv

2015.04.09. csütörtök   01:15

A 16. FORDULÓBÓL ELMARADT MÉRKŐZÉS PÓTLÁSA

2015.04.08. 19:30

III. kerületi TVE pálya, III. Ker.  Kalap utca

A III. kerületi TUE  stadionja Budapest III. Kalap utca 01.

2015.04.08. szerda  10:15

ÍGY ALAKULT A BLSZ I. OSZTÁLY

A HÚSVÉTI ÜNNEPEKRE

F. Vízművek 1 - 3 , ( 0 - 2 Unione FC

A vendégek már a 4. percben megszerezték a vezetést , majd a 37. és a 49. percben szerzett találatukra a hatvanharmadik percben tudott válaszolni Schmél László csapata.

A Vízművek a vereségük ellenére maradt a 12. helyen 21 ponttal és van egy elmaradt mérkőzésük a RAFC ellen amit május 13.-án fognak bepótolni.

43.Sz. Építők SE 0 - 1 , ( 0 - 0 ) THSE Sashalom

A Halak a győzelmükkel maradtak a harmadik helyen, ellentétben a vendéglátójukkal akik visszacsúsztak a tabellán egy helyet , és a 11. helyen várják a következő fordulót a Hegyvidék ellen.

A THSE pedig azt a Kelent fogadja a következő fordulóban akik a kiesési rangadón a Szentekkel gólnélküli ikszet játszottak , az új edzőjükkel  (Varga László , Zenga képünkön) edzőjükkel.

Testvériség SE 0 - 0 Hegyvidék SE

A Tesi ezzel a döntetlennel is egy helyet előrébb tudott ugrani a tabellán , és a 10. helyről várják a 22. fordulójukat. Egy elmaradt meccsüket kell még pótolniuk az FFC ellen , de kijelölt időpont még nincs.

A Hegyvidék kellemes pozicióból várhatja hazai pályán ápilis 12.-én az Építőket , akik ellen az őszi fordulóban, idegenben tudtak nyerni  3 - 2 arányban .

Az idei szezonban az Építők megráncigálták a bajnokesélyes Pénzügyőr gárdája után a Voyage SE csapatának a bajuszát is. Nagyon érdekes és izgalmas meccsre van kilátás .

KISE 1 - 2 , ( 0 - 1 ) Ikarus BSE

A Kőbányaiak a tavasz szezonban 1 győzelem , 1 döntetlen , és kettő vereség után az Ikarustól is kikaptak.

Komoly párharcok alakultak ki a kilenven egynéhány perc alatt, ahol is hét hazai, és négy vendég sárga talált gazdára.

Kelen SC - 0 - 0 Szent Pál Akadémia

Az utóbbi kettő fordulóban a Kelen kettő döntetlent ér el .

A Szentek pedig két vereséggel érkeztek a Hunyadi Mátyás útra.

A pontosztozkodás egyik csapat helyzetén sem javított a tabellán elfoglat helyüket tekintve.

A Kelen a maga szerény megszerzett 11 pontjával az utólsó helyen kullog, de két elmaradt meccse van.

Az egyik az április 15.én 17:00 órakor hazai pályán az FFC ellen, a másik pedig a KISE otthonában kerül megrendezésre május 20.án.

Ferencvárosi FC 0 - 8 , ( 0 - 4 ) Pénzügyőr SE

A továbbra is edző nélküli Ferencvárosiak egymás után tízszer szerepelnek pályaválasztóként, mivel nem rendezhetik meg a Népligetben a bajnoki mérkőzéseiket.

Az eddig lejátszott négy tavaszi meccsiket figyelembe véve, a két győzelem mellett kettő vereség is szerepel .

A hétvégi Pénzügy elleni nyolcas , hogy mennyire roggyantotta meg Katus István játékosedző csapatát , az majd a szombaton 13:00 órakor kezdődő Ikarus elleni találkozó után derül ki.

A Pénzügyörnek tuti fix egyesre lehet venni a hazai meccsét a 22. fordulóban a Vizesek ellen.

De mint tudjuk a labda gömbölyű, és épp ezért minden előfordulhat.

RTK - Vasló 1 - 2 , ( 0 - 0 ) Budafoki LC

Mindkettő együttesnek égetően szüksége volt a három megszerzésére.

A hazaiaknak azért , hogy kilépjenek a kiesési zónából , a Budafoknak pedig azért , hogy versenyben maradjanak a dobogós helyért.

A második játékrész a budai oldaliaknak kedvezett jobban , mert az 52. és a 62. percben megszerzett góljaikkal majdnem tutira tudták hozni a három pont sorsát.

Az RTK viszont majdnem belerontott az elépzelésükbe, mert a 88. percben visszajöttek Sipos révén a meccsbe.

A végredményen viszont ez mit sem változtatott.

RAFC 0 - 2 , ( 0-0 ) Voyage SE

A hazaiak rengeteg helyzetet kialakítottak, de a kaput egyszer sem tudták bevenni.

A Voyage kettő pontrúgásból szerzett góljával elvitte a Pirosrózsa utcából a három pontot.

A Wágner legénység hét mérkőzésből a tavasszal 11 pontot szerzett, ami ezidáig 66.66%os teljesítményt mutat.

2015.04.05. vasárnap 13:13

KISE - Ikarus BSE Videó összefoglaló   ITT látható

A  RAFC - Voyage összefoglalója

2015.04.04. szombat  23:15

BVSC ZUGLÓ - INTER CDF SE

0- 3 , ( 0 - 2 )

A mérkőzés ideje alatt a hazai szurkolók végett kétszer is meg kellett szakítani a mérkőzést. Pirotechnikai eszközök kerültek elő , majd sportpályára nem illő rigmusok is teritették be a hatezer négyzetméteres arénát.

2015.04.02. csütörtök 21:04

Ma este 19:00 órakor, a Szőnyi úton rendezik meg a legjobb négy közé jutást a Budapest Kupában.

Nem hivatalos forrásokból értesülve, a  Budapest I. osztályában  nem az edző , hanem egy pályaedző is elhagyta ( elküldték ?) a pázsit széléről a kispadot.

2015.04.02. csütörtök 11:24